İnternetten Ne Satacağınıza Karar Vermeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler - Angora Gümüş | İmalat Toptan ve Perakende Satış

İnternetten Ne Satacağınıza Karar Vermeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret gittikçe popülaritesi artan iş modeli haline geldi. Birçok girişimci ve firma online da satış yapmak istiyor fakat doğru adımlarla ilerleyemedikleri için bu iş modelinden vazgeçiyorlar.

Bu yazıda sizlere sürdürülebilir online iş modeli için bazı ip uçları vereceğiz.

Öncelikle iyi bir planlama yapmalısınız. Hangi platformda ne satacağınıza karar vermelisiniz. Bunun içinde sektörü tanımak çok önemli. Unutmayın internetten satış yapmak için zaman ve emek harcamalısınız.  

Doğru ürünleri satabilmek için Türkiye’deki ve dünyadaki trendleri takip etmelisiniz.  Sektördeki satıcıları ve markaları incelemeli, ürünlerin tüm masraflarını ve size getirisini hesaplamalı ve tüm bunların sonucunda ne satacağınıza karar vermelisiniz. 

 

 

Daha sonrada ürününüzü temin edeceğiniz güvenilir tedarikçiler bulup anlaşma yapmalısınız. Angora Gümüş olarak online satış yapmak isteyen firmalara ve girişimcilere toptan yada perakende hizmet sunmakta.

E-ticarette satış yapmak için bireysel website yada pazaryerlerinde mağaza açabilirsiniz. Pazaryerlerinin sektör gücünü kullanmak avantajlı olabilir.

E-ticarette en önemli adımlardan biride kargolama seçeneğidir. Hızlı kargo teslimatı, aynı gün teslimat, ücretsiz kargo teslimatı müşterilerin önem verdiği seçeneklerdir. Satış yaparken bu seçenekleri müşterilerinize sunmanız satış oranlarınızın artmasını sağlayacaktır.

Ticaret yapabilmeniz için yasal bir şirket kimliğiniz olmalıdır. Fatura kesmeli, vergi mükellefi olmalı ve de vergi beyanında bulunmalısınız. Pazaryerlerinde mağaza açmak, kargo anlaşması yapmak, müşterilerin güvenini kazanmak ve sürdürülebilir bir e-ticaret için şirket kurmak zorunludur. Başlangıç için şahıs şirketi kurmayı düşünebilirsiniz.

Online satışları etkileyen en önemli adımlardan biri de müşteri memnuniyeti. Müşterinin mağazanız hakkında hem pazaryerlerinde hemde çeşitli platformlarda  olumlu yorum ve yüksek puanlama yapması mağazanıza olan güveni arttıracak buda satış oranlarınız olumlu bir şekilde yansıyacaktır.

 

Aradığınız ürünü yazıp, ENTER tuşuna basın.
WhatsApp Angora Gümüş
WhatsApp ile gönder
ÜRÜN KODU İLE ARAMA